GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 7405248
*
nr 740 5248
Matservisdelar
ca 30 del, Vinranka, Gefle
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 februari 2012
kl 18:04:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 19:12:48
1
200 kr
11/2 19:10:59
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar vinranka
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:19
-
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:59
*
Matservisdelar
Kondition: slitage
nr 740 5248
Matservisdelar
ca 30 del, Vinranka, Gefle
Kondition: slitage
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/2 19:12:48 | 1 | 200 kr |
| 11/2 19:10:59 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar vinranka
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:19 -
7219 Servisdelar
Rosenthal, 23 delar
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:59



